Laatste nieuws
Gezocht: SCEN artsen
Geplaatst op 11 september 2009 (14:53)
SCEN is een 'dokters voor dokters' project waarbij zorgvuldig en professioneel wordt omgegaan met euthanasie. Huisartsen kunnen advies over euthanasie inwinnen bij ervaren en speciaal opgeleide collega's, de SCEN artsen. SCEN artsen treden op als onafhankelijk consulent bij een verzoek om euthanasie of hulp bij zelfdoding.
Het consulteren van een collega bij een verzoek om euthanasie is, net als de uitvoering van euthanasie, aangrijpend en belastend. De SCEN arts wordt betrokken bij een intiem en ingewikkeld proces en moet zich goed kunnen verplaatsen in de positie en handelwijze van de collega-arts én de vraag en situatie van de patiënt.
De Groningse SCEN groep bestaat uit huisartsen, verpleeghuisartsen en medisch specialisten en wil graag in ledental uitbreiden. Ieder lid wordt een week per kwartaal voor een SCEN dienst ingeroosterd. Daarnaast is er ieder kwartaal een Begeleidingsbijeenkomst, waar intervisie en deskundigheidsbevordering centraal staan.
Interesse?
Raadpleeg de site voor meer informatie en neem contact op met Paul Beuger, voorzitter van de SCEN Groep Groningen of de begeleiders van de groep, Dorien Janssen en Peer van Haaren.