Mentale gezondheid van jongeren

< terug Vrij
Datum donderdag 16 oktober 2025
Tijd 13:00 - 17:00 uur
Type nascholing Op locatie
Locatie De Drentse Zaak (Beilerstraat 24, Assen)
Organisatie DokterDrenthe i.s.m. Elann
Meer informatie bij: Karen Diephuis
Meer Informatie e-mail: k.diephuis@elann.nl
Meer Informatie telefoon: 06-20024127
Doelgroep POH GGZ
Zorgprogramma Zorgprogramma overstijgend
Accreditatie wordt aangevraagd LV POH GGZ wordt aangevraagd

Inleiding

Steeds vaker kloppen jongeren tussen de 18 en 27 jaar aan bij de huisarts met klachten zoals somberheid, angst, stress, identiteitsvragen of gevoelens van eenzaamheid. Deze levensfase vol met keuzes, veranderingen en verwachtingen brengt kansen maar ook veel druk met zich mee. Studeren, werken, zelfstandigheid opbouwen, relaties aangaan: het is veel, en niet iedereen redt het moeiteloos.

Als POH GGZ spelen we een sleutelrol in de vroege signalering, ondersteuning en begeleiding van deze doelgroep. Hoe herken je onderliggende problematiek en hoe sluit je aan bij hun belevingswereld? Hoe kan je effectief begeleiden of verwijzen, wanneer de wachttijden oplopen en het aanbod beperkt is? Tijdens deze studiemiddag verdiepen we ons in deze vragen met Froukje Jackson, Nikki Huttinga en Tessa Klasen.


Inhoud

Sprekers

Froukje Jackson heeft speciaal voor jongvolwassenen een programma ontwikkeld om hen te helpen veerkrachtig en flexibel om te gaan met de uitdagingen van deze tijd. Haar programma heet VOMOV (Vooruit struikelen Maakt Ons Veerkrachtig). Zie website vomov.nl. Froukje komt deze middag hier meer over vertellen.

GZ-psycholoog Nikki Huttinga en Sociaal Psychiatrisch Verpleegkunde Tessa Klasen werken voor het Adolescententeam van GGZ Drenthe. Zij vertellen wat zij tegenkomen in de praktijk aan problematiek onder jongeren en hoe zij deze groep behandelen. De problematiek bij jongeren is de laatste jaren steeds complexer geworden, waardoor de aanpak van deze groep ook anders is.


Programma

12:30 | Inloop

13:00 | Opening door dagvoorzitter

13.15 | Spreker GZ- psycholoog Froukje Jackson

14.45 | Pauze

15.15 | Sprekers: GZ-psycholoog Nikki Huttinga en SPV’er Tessa Klasen

16.45 | Afsluiting door dagvoorzitter


Overige informatie

Je kunt je voor deze nascholing inschrijven op de website van DokterDrenthe via onderstaande link.



< Terug